mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in: /www/include/connection.php on line 9

Limanowska Słaza

W obecnym roku odbył się już

43. Festiwal Folklorystyczny  Limanowska SŁAZA.   Na scenie  LDK w Limanowej  prezentowali się artyści ludowi  w kategoriach: Zespół Regionalny, Instrumentalista, Śpiewak, Gawędziarz, Grupa Śpiewacza, Grupa Regionalna, Muzyka Ludowa, Mistrz i Uczeń.

Nasz zespół regionalny ,,Mali Szczyrzycanie” zaprezentował się 21 września 2017 roku z programem ,,Na podwórku przy chołpie”. Dzieci przedstawiły scenkę z zabawami: Jawor, Ciuciubabka, Łoj wesolo bawio się..., .Bawiły się skakanką, chłopcy grali w Głupiego Jasia, bawili się kamyczkami, a najmniejsze dziewczynki karmiły kury. Muzykanci przechodzili nieopodal, gdyż szli na pożegnanie chłodoków do wojska. Przystanęli ,aby zagrąć z Kasią, która koniecznie chciała z nimi iść grać. Stryk skutecznie ją przekonał, że jeszcze młoda i to nie dla niej towarzystwo. Zagrała więc z nimi na podwórku, bo mieli chwilke czasu. Bawiące się dzieci wykorzystały moment do tańców: Chodzonygo, Kowola, ,tańców w rytmie krakowiaków itp. Otoczyły wokół muzykę i niechętnie zakończyły zabawę i taniec.

Zespół w kategorii dziecięcych zespołów regionalnych otrzymał II miejsce.

Ponadto po raz pierwszy, dwie uczennice naszej szkoły ,jak również członkinie zespołu wzięły udział w śpiewie solowym. Uplasowały się wysoko, gdyż:

-Natalka Surówka -uczennica klasy V zdobyła pierwsze miejsce ,

-Natalka Korba -uczennica klasy VI zdobyła wyróznienie.

Serdecznie gratuluję moim wspaniałym dzieciom zespołu regionalnego ,,Mali Szczyrzycanie” tak wysokich miejsc  w przeglądach i konkursach.

Jesteście wspaniali i najlepsi!!!

Zdjęcia>>>>

2017-09-27